دوره مبانی آینده پژوهی دوره آموزشی مبانی آینده پژوهی
X

Resistive Economics | دوره مبانی آینده پژوهی

 

دوره مبانی آینده پژوهی چیست؟؟

دوره مبانی آینده پژوهی یک دوره ی کاملا تئوری درقالب محتوای آنلاین. یک میانبر واقعی برای صرفه جویی در وقت، انرژی و هزینه.

درباره دوره مبانی آینده پژوهی:

مفاهیم آینده‌های ممکن، محتمل و مرجح، تلاش برای ترسیم این آینده‌ها و تشخیص آینده ­ی مطلوب و سپس ارائه­ ی راهکارهایی برای نیل به آینده ­ی مطلوب در این بخش مورد بررسی قرار گرفته‌اند.در هنگام انتخاب آینده مطلوب از میان آینده‌های محتمل با یک فعالیت ارزش ­داوری رو به رو هستیم. از این رو مباحث فلسفه اخلاق نیز در مبانی نظری آینده ­پژوهی به میان می‌آیند. ارزش­داوری مذکور طبق نظریات اخلاقی و با توجه به ویژگی های آرمان­شهر صورت می‌گیرد، که خصلتی به شدت بومی دارند. از این رو ممکن است که از میان آینده‌های محتمل مشترک جوامع مختلف با نظریات اخلاقی و آرمان­شهری متفاوت آینده ­های متفاوتی را به عنوان آینده ­ی مطلوب انتخاب نمایند.

اطلاعات دوره آموزشی:
 آزمون آنلاین    مدرک مورد تایید سازمان
آنلاین(مجازی)
نحوه برگزاری:
6  | شش  ساعت
مدت دوره:
کلیه کارمندان
مخاطبین دوره :
468.000 ریال 
شهریه دوره:
 

امیر مولاییمدرس دوره

با توجه به مباحث مطرح شده راهکارهایی برای توسعه تفکر آینده‌اندیشی در میان افراد و جوامع به منظور نیل به جامعه‌ای نیک 

دوره های مرتبط با این دوره

 

 

دوره رهبری تحول در سازمان ها

تغییر اجتناب ناپذیر است و باید به منظور ایجاد تحولات سازنده و مؤثر در سازمانها، طراحی و مدیریت شود. جهان امروز نیاز فزاینده به آن نوع از رهبری دارد که به ایجاد سازمانهایی که به سمت فعال کردن پتانسیل های خود می پردازند بها دهد و در عین حال به حل بحرانها و شرایط اضطراری محیط کار بیندیشد.

اطلاعات بیشتر

دوره مدیریت پروژه و برنامه ریزی

در چند سال اخیر و با شدت یافتن تحریم های یک جانبه و غیرانسانی غرب علیه جمهوری اسلامی ایران با هدف متوقف کردن برنامه های صلح آمیز هسته ای ایران، واژه ی جدید «اقتصاد مقاومتی» به ادبیات اقتصادی کشور اضافه و به فراخور حال و روز اقتصاد کشورمان مورد بحث قرار گرفته است.این واژه اولین بار در دیدار کارآفرینان با مقام معظم رهبری در شهریور سال 1389 مطرح گردید.

 
اطلاعات بیشتر

دوره خلاقیت و نوآوری

خلاقيت، نوآوري و کارآفريني سه مفهوم کلیدی و تاثیرگذار بر حرکت کلیه اجزا و ارکان نظام های اقتصادی پایدار، رو به رشد و در حال توسعه می باشند که متاسفانه آنچنان که باید و شاید به آن ها پرداخته نشده است یا به نوعی مفاهیمی ابتدایی و کم اهیمت شمرده می شوند.

 
اطلاعات بیشتر
دی ان ان